خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

قهوه باید تلخ باشد و سرد... مثل زندگیم

  قهوه باید تلخ باشد و سرد... مثل زندگیم

  همیشه سر کلاسها به دانشجویان نصیحت می کنم: آنطوری زندگی کنید که خودتان دوست دارید. نه آنطور که باید! و اکثرا خوشحالند که مطلبی به جز جزوه در کلاس مطرح شده و می توانند مطمئن باشند که در امتحان نخواهد آمد. خیلی وقتها با گفتن این جمله برق شادی را در چشمانشان می بینم که سرمست از اتلاف شدن وقت در کلاس با بی میلی به ادامه حرفهایم گوش می کنند یا حداقل اینطور تظاهر می کنند.

  این حرف خیلی سنگین است و برای آنها که اکثرا 18- 19 سالی بیشتر ندارند تقریبا غیر قابل درک. اما من ایمان دارم که حرفم درست است. باید آنطوری زندگی کنیم که دوست داریم. مهم نیست دیگران چه بگویند یا چه بکنند. بزرگترها شاید حرفم را بهتر بفهمند. من امروز در سی و اندی سال هنوز با هول و ولای دبستان از خواب بیدار می شوم و هنوز در خواب 2+2 را امتحان می دهم و هنوز در خواب از ترس ناظممان در حیاط مدرسه شلوغ نمی کنم و ... .

  من امروز اگر جبر زندگی نبود از اتاقم بیرون نمی آمدم. یک فنجان چای داغ و یک کتابخانه پر از کتاب... منتهای آرزویی است که دارم. اما خب نمی شود. می دانم که می دانید که نمی شود. حتی فکر کردن به این موضوع هم گناهی نابخشودنی است و حتی نوشتن این سطور هم باعث رنجش خاطر و اعتراض دیگران است.

  شما احمقید. احمقید اگر فکر کنید می توانید صادق باشید. حتی با عزیزترین کسانتان. حتی پدر و مادر و حتی همسر نمی توانید صادق باشید. باید بگویید و بخندید و برقصید و جامها را از پی هم برای سلامتی شان بلند کنید تا بدانند.... ببخشید فکر کنند که اوضاع بر وفق مراد است. شما باید بر اساس خواسته دیگران زندگی کنید. شما باید طوری زندگی کنید که صدای کسی در نیاید و سعی کنید همزمان خوشحال و راضی باشید. که اگر نیستید خب به درک. بگذارید دیگران باشند. شما که مهم نیستید...


  این مطلب تا کنون 23 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : زندگی ,دیگران ,خواب ,زندگی کنید ,صادق باشید ,توانید صادق ,آنطوری زندگی ,
  قهوه باید تلخ باشد و سرد... مثل زندگیم

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر